چهارشنبه 28 مهر 1400  

اخبار

1399/9/18 سه‌شنبه

برگزاری نشست اعضای هیئت رییسه دانشکده علوم پزشکی آبادان با نمایندگان جنوب غرب خوزستان.

بررسی شرایط تبدیل شدن دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه.

.
ظهر امروز نشست مشترک اعضای هیئت رییسه دانشکده علوم پزشکی آبادان با نمایندگان مردم جنوب غرب استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در دفتر ریاست این دانشکده برگزار شد.
به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان دکتر شکراله سلمان‌زاده؛ رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در در این خصوص اظهار داشت: امروز جلسه بسیار خوبی باحضور نمایندگان هر سه شهرستان تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد و هدف از تشکیل این جلسه این بود که هم از حمایت‌هایی که نمایندگان محترم مجلس در طول سال‌های گذشته از برنامه‌های دانشکده‌علوم‌پزشکی داشته‌اند قدردانی شود و هم این که از طریق جلب حمایت و ظرفیت نمایندگان عزیز برای برنامه‌هایی که این دانشکده پیش رو دارد استفاده کنیم.
وی یادآور شد: برخی از پروژه‌های بزرگی مثل راه‌اندازی بیمارستان جدید آیت‌الله طالقانی آبادان، مرکز تخصصی قلب و بیمارستان شهید موسوی در خرمشهر، بخش‌های رادیوتراپی در شهرستانهای آبادان و خرمشهر، بیمارستان جدید شادگان و تعداد زیادی از پروژه‌های بهداشتی که یا در دست اجراست و یا در حال برنامه‌ریزی برای اجرا هستند و نیازمند آن هستند که نمایندگان محترم از بودجه‌هایی که در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود، حمایت کنند تا بتوانیم این خدمات را در اسرع وقت هر چه بهتر به مردم عزیز منطقه ارائه دهیم.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه گفت: در این نشست گزارشی توسط معاونین دانشکده در حوزه‌های مختلف دارو و غذا، آموزش، بهداشت و درمان ارائه شد که مورد استقبال نمایندگان محترم قرار گرفت همچنین نمایندگان نیز متفق‌القول بودند که برنامه‌های ما را پیگیری کنند، خصوصاً پروژه‌های بزرگی مثل پردیس دانشگاهی که در حال احداث است و بودجه آن نیز مصوب شده است و نیاز به حمایت نمایندگان دارد.
سلمان.زاده افزود: یکی از مسائل مهم دیگری که در جلسه امروز مطرح شد، موضوع تبدیل وضعیت دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه بود که اقدامات خوبی از جمله دیدار مشترک هر ۵ نماینده با وزیر محترم بهداشت در این خصوص صورت گرفته است و نیاز به حمایت بیشتری از سوی این عزیزان دارد. نمایندگان محترم نیز برای پیگیری این قضیه به ما قول مساعد دادند که امیدواریم در آینده بسیار نزدیک شاهد تبدیل این دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد که نتایج حاصل از این نشست باعث شود تا مردم عزیز منطقه خدمات ما را هرچه بیشتر و بهتر دریافت کنند.
شایان ذکر است در حاشیه این نشست از تلاشهای دکتر فرشید قنبری؛ عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان، محقق برتر کشوری در جشنواره های علمی و داور برتر سال ۲۰۱۹ در مجموعه ISI در بین یک درصد جهانی بعنوان نفر نخست، تقدیر شد.

www.abadanums.ac.ir
.
آرشیو
كلمات كليدی :دکتر شکراله سلمان‌زادهنمایندگاندانشکده علوم پزشکیآبادانهیات رئیسه
نسخه قابل چاپ
بیشتر